اولین فیلم سینمایی تاریخ چه بود؟


اولین فیلم سینمایی

قطعا برای شما که در قرن 21 ، بهترین فیلم‌های سینمایی را دیده‌اید، جالب باشد که اولین فیلم سینمایی را چه کسی ساخته، اسمش چیست و چه نوع فیلمی بوده است. اولین فیلم سینمایی در سال 1888 در فرانسه توسط لوئیس لی پرینس (Louis Le Prince) ساخته شد. این فیلم که “چشم انداز باغ روندهی” یا همان (Roundhay Garden Scene) نام داشت یک فیلم کوتاه بود که از حیاط پشت خانه‌ی روندهی در حال قدم زدن وی در انگلستان ساخته شده بود. جالب است بدانید تمام این فیلم 2.11 ثانیه به طول انجامید!

فیلم چشم انداز باغ روندهی با دوربینی در 12 فریم بر ثانیه ثبت شده که عنوان اولین فیلم متحرک تاریخ را به خود اختصاص داده است. بازیگران این فیلم Harriet Hartley, Adolphe Le Prince, Joseph Whitley و Sarah Whitley  بودند که هر کدام نقشی در تدوین و ساخت ویدیو نیز داشتند.

این فیلم با اینکه عنوان اولین فیلم تولید شده را به خود اختصاص داده اما اولین فیلم صدا دار نیست، بلکه صامت است. جالب است بدانید این فیلم از نگاه IMDB امتیاز 7.1 از 10 را دارد و جزو بهترین فیلم‌های تاریخ شناخته می‌شود. این فیلم روایت کننده‌ی راه رفتن بازیگران در خارج از خانه است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *