ویژگی‌های صندلی هوشمند


ویژگی های صندلی هوشمند


کارایی صندلی های هوشمند چیست چه کسانی از آن استفاده می‌کنند؟

صندلی هوشمند که عادات خوب و صحیح وضعیت نشستن را پرورش می دهد و باعث سلامتی بهتر در افرادی می شود که ساعات طولانی را به طور مداوم روی صندلی می نشینند.

همچنین صندلی به یک تکیه گاه تبدیل می شود و در نتیجه به کاربر کمک می کند تا در صورت نیاز راحت استراحت کند.

افرادی که در ادارات کار می کنند بیشتر وقت خود را روی صندلی می نشینند و با کامپیوتر کار می کنند و در نتیجه حالت نشستن بدی دارند.

بنابراین در درازمدت سلامت آنها را تحت تأثیر قرار می دهد و به اختلالات مختلف سلامتی مبتلا می شوند. همچنین نشستن مداوم روی صندلی به مدت طولانی برای سلامتی انسان مضر است.

بنابراین، با در نظر گرفتن این موارد، صندلی‌ای را به کاربر پیشنهاد می‌کنیم که به کاربر کمک کند تا عادات خود را تغییر دهد و با هشدار دادن مداوم به او در مورد وضعیت خود، حالت نشستن خوب را به او القا کند.

همچنین یکی از ویژگی‌های صندلی هوشمند  در صورت نیاز به یک تکیه‌گاه تبدیل می‌شود و به کاربر کمک می‌کند تا در صورت نیاز راحت استراحت کند.

ویژگی‌های صندلی هوشمند

چگونه می‌توان صندلی‌های هوشمند را برای نظارت بر وضعیت بدن کاربران ایجاد کرد؟

تمرکز اصلی این محصول تماشای زمان صرف شده در یک نشستن در محل کار بود. سنسورهای بار وزن را تشخیص می دهند و تایمر شروع به شمارش زمان نشستن می‌کند و هشدار به کاربر می‌دهد.

تا در این بین استراحت کند.نشستن زیاد به معنای فعالیت بدنی بسیار کم است که منجر به مجموعه ای از شرایط مانند فشار خون بالا، افزایش قند خون و چربی بیش از حد بدن می شود.

استراحت 3 تا 5 دقیقه ای، ایستادن، حرکت در اطراف یا هر چیز دیگری که شامل فعالیت بدنی در این بین باشد از مشکلات سلامتی ناشی از نشستن طولانی مدت جلوگیری می کند.

معرفی صندلی های قابل تنظیم ارگونومیک از بسیاری از مشکلات سلامتی ناشی از وضعیت نامناسب با کاربر جلوگیری کرده است.

وضعیت مناسب می تواند خطرات مربوط به کمردرد را برطرف کند، اما کم تحرکی فیزیکی همچنان می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند. همچنین وقفه های منظم بین کار فواید بسیاری دارد.

وقتی شخصی روی صندلی می نشیند، حسگر بار حس می کند و تایمر روشن می شود. زمانی که فرد از جایش بلند می شود، تایمر متوقف می شود و با حس کردن بار حسگر، دوباره از صفر شروع به شمارش می کند.

افراد می توانند با استفاده از صندلی هوشمند از درد مفاصل و خطرات مرتبط با کمردرد جلوگیری کنند.

به دلیل طراحی ایستگاه کاری یا دلایل دیگر، می‌توانیم بیشتر از زمان توصیه شده را برای نشستن صرف کنیم.

وضعیت مناسب بدن در هنگام نشستن نمی تواند خطرات ناشی از عدم تحرک بدنی را برطرف کند و برخی از بیماری ها را کاهش دهد.

نشستن بدون وقفه برای بیش از یک ساعت با وضعیت توصیه شده بدن باعث ایجاد مشکلات سلامتی مرتبط با حرکت بدن می شود. استراحت منظم در این بین گزینه مناسبی در روند کاری خواهد بود.

ویژگی‌های صندلی هوشمند:

*پشتی مشبک سه پانل باعث می شود که صندلی هوشمند احساس کند که فقط برای شما طراحی شده است.

*طراحی مبتکرانه نیاز به تنظیمات دستی را از بین می برد و برای مراقبت سفارشی با بدن شما مطابقت دارد.

*سبک هوشمندتر با عملکرد هوشمندتر، با نمایه براق و منحنی U شکل که ظرافت واضحی را برای هر تنظیماتی به ارمغان می آورد.

*گواهی مثبت خالص به این معنی است که هر اسمارت تولید شده آلودگی جهانی را جبران می کند.

در حسگرهای ساخته شده در فوم صندلی با چگالی دوگانه، به طور خودکار زمانی که کاربر به درستی نشسته است،

(به طور بالقوه در موقعیت ارگونومیک ضعیف) تشخیص داده و یک هشدار به گوشی هوشمند کاربر ارسال می کند.

علاوه بر اعلان ارگونومیک، سنسورها همچنین زمانی که کاربر برای مدت طولانی در یک موقعیت نشسته بوده و زمان حرکت برای سلامتی او فرا رسیده است،

هشدار می دهند و خطرات سلامتی ناشی از نشستن طولانی مدت را به حداقل می رساند.

صندلی‌های هوشمند، بیش از یک صندلی ارگونومیک ساده، ابعاد کاملاً جدیدی از ارگونومی و سلامتی را باز می‌کنند و تضمین می‌کنند که ارزشمندترین دارایی در هر سازمان، یعنی شما، محافظت می‌شود.

همه صندلی‌های هوشمند با دسترسی رایگان به برنامه صندلی هوشمند ارائه می‌شوند.

می‌توانید زمان نشستن خود را در طول روز کنترل کنید و برای دستیابی به زمان‌های استراحت بهینه و منظم برای حداکثر مزایای گردش خون، برنامه‌های روزمره خود را تنظیم کنید.

نشستن طولانی مدت می تواند باعث مشکلات سلامتی و ناراحتی اسکلتی عضلانی شود. برای سنجش رفتار نشستن نیاز به ابزارهای عینی و غیر انسدادی وجود دارد.

یک صندلی اداری “هوشمند” می تواند رفتار نشستن را کنترل کند و بازخورد لمسی را با هدف بهبود رفتار نشستن ارائه دهد.

این مطالعه با هدف بررسی تأثیر سیگنال بازخورد بر رفتار نشستن و ناراحتی اسکلتی عضلانی انجام شد. در یک مطالعه در میان کارکنان اداری (45 نفر) مدت زمان نشستن و وضعیت بدن،

سیگنال‌های بازخورد و ناراحتی اسکلتی عضلانی اندازه‌گیری شد. بین مراحل مطالعه، تغییرات جزئی در میانگین مدت نشستن، وضعیت بدن و ناراحتی مشاهده شد.

پس از خاموش کردن سیگنال بازخورد، افزایش جزئی در مدت نشستن مشاهده شده ، کاهش جزئی در وضعیت بهینه حمایت شده ، و ناراحتی اسکلتی عضلانی مشاهده شد.

نتیجه می گیریم که صندلی “هوشمند” قادر به نظارت بر رفتار نشستن است، سیگنال بازخورد، با این حال، منجر به تغییرات کوچک یا ناچیز می شود.

ویژگی‌های صندلی هوشمند

شرکت سینما چوب فیدار، بزرگترین ارائه دهنده‌ی تجهیزات سینمایی و اداری در ایراندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *