انواع صندلی های گیمر


صندلی بازی چیست؟

 نمونه‌ای از صندلی بازی برای گیمرها:

صندلی های بازی در دو نوع مجزا عرضه می شوند. اولین مورد که برای بازی‌های رایانه‌ای طراحی شده است، شبیه یک صندلی اداری با پشتی بلند با یک قاب فلزی است که روی چرخ‌ها نصب شده است.

دومی برای سیستم های پلت فرم (X-Box، Playstation و غیره) طراحی  شده است. این‌ها شبیه صندلی‌هایی هستند که ظاهری شیک و به‌روز دارند، که برخی از آن‌ها می‌توانند نزدیک سطح زمین و بسیار پایین باشند.

هر دو نوع برای نشستن بسیار طولانی مدت با پشتیبانی بهتر از کمر و راحتی بیشتر نسبت به صندلی های اداری استاندارد یا تکیه گاه هایی که الهام گرفته از آنها هستند،

طراحی شده اند و می توانند مواردی اضافی مانند بلندگوهای داخلی، جا لیوانی و موارد مشابه را داشته باشند. .

کاربرد اصلی:

این صندلی ها در درجه اول برای بازی استفاده می شوند، به این معنی که آنها باید برای راحتی ساخته شوند، زیرا همانطور که هر گیمری می داند، چیزی به عنوان نشستن برای “فقط چند دقیقه” برای بازی وجود ندارد.

بدیهی است که بازی برای هر گیمری یک سرگرمی زمان‌بر است و یک صندلی اداری با تکیه‌گاه استاندارد برای این مورد اصلا مناسب نیست.

در حالی که شما می‌توانید از کاناپه و مبل‎‌های اتاق نشیمن به مدت شش یا هشت ساعت بدون ایجاد ناراحتی لذت ببرید، و بهترین صندلی‌های اداری برای دوره‌ای مشابه خوب هستند،

ولی صندلی‌های بازی بسیار راحت‌تر هستند و به گیمرها اجازه می‌دهند 12 ساعت روی آن‌ها بنشینند.

قبلاً اشاره کردیم که دو نوع مختلف از صندلی های بازی وجود دارد که هر کدام برای نوع خاصی از گیمر طراحی شده اند.

این به این دلیل است که رایانه‌های شخصی معمولاً روی میزهای رایانه نصب می‌شوند، که یک صندلی اداری را به پایه‌ای عالی برای یک صندلی بازی رایانه شخصی تبدیل می‌کند.

از سوی دیگر، سیستم‌های پلت‌فرم تمایل دارند به تلویزیون‌های اتاق نشیمن متصل شوند، که صندلی‌های تکیه‌گاه را به انتخابی برتر برای پایه صندلی‌های بازی روی پلت‌فرم تبدیل می‌کند.

با این حال، در اینجا همپوشانی هایی وجود دارد. نوعی دسته سوم هیبریدی که از نظر فنی می تواند برای هر یک از انواع بازی ها استفاده شود،

و جزئیات کامل هر سه را در این مقاله، همراه با انواع آن برای شما ارائه خواهیم داد.

انواع صندلی های بازی:

1-صندلی های بازی کامپیوتری

2-صندلی های بازی پلتفرم

3-هیبریدها

1-صندلی های بازی کامپیوتری:

با توجه به اینکه گزینه اصلی صندلی برای افراد در همه جا صندلی اداری است، منطقی است که یک صندلی مخصوص بازی رایانه شخصی از این ریشه ها رشد کرده باشد.

این تصویر اول یک نمونه نسبتاً معمولی است، و می‌توانید شباهت‌های بین این صندلی اداری و استاندارد ارگونومیک را مشاهده کنید.

در حالی که برخی از شباهت‌ها وجود دارد، برخی از تفاوت‌های کلیدی را متوجه خواهید شد، که با این واقعیت شروع می‌شود که صندلی بازی دارای یک صندلی به سبکی با بالشتک اضافی است.

علاوه بر آن، تکیه‌گاه‌ها قابلیت تنظیم ارتفاع دارند و این صندلی‌ها پشتیبانی بیشتری برای کمر دارند. برخی از مدل ها حتی دارای یک بالش کوچک و ویژگی خوابیدن هم هستند.

مدل‌های پیشرفته‌تر هم دارای بلندگوهای تعبیه‌شده در پشت سر هستند.

انواع صندلی های گیمر

2-صندلی های بازی پلتفرم:

صندلی های بازی پلتفرم در کل به شکل راحت و متفاوتی هستند. معمولاً اینها ظاهر کلی یک تکه دارند اما معمولاً به این صورت روی زمین قرار می گیرند.

اکثر مدل ها می توانند تکان بخورند و دارای جیب های کناری برای نگهداری کنترلرهای بازی هستند. آنهایی که بلندگوی داخلی ندارند دارای جک هدفون هستند. برای مثال:

اگر به دنبال صندلی ای هستید که هم فرم و هم عملکرد را با هم ترکیب کند، چیزی شبیه به این برای گیمرهای پلتفرم کاملاً خوب کار می کند، اما همانطور که به سادگی از شکل صندلی می بینید،

یک صندلی بازی رایانه ای ضعیف را ایجاد می کند.

انواع صندلی های گیمر

3-هیبریدها:

یک صندلی هیبریدی معمولی بر روی یک پایه چرخشی نصب می‌شود که به آن ظاهری نزدیک‌تر به صندلی اداری می‌دهد، اما شکل و لایه‌ای دارد که معمولاً در صندلی‌ها پیدا‌ست.

یک مثال معمولی برای آن چیزی شبیه به این است که:

هیبریدی‌های پیشرفته‌تر مانند این با مانیتورهای متعدد، بلندگوهای داخلی صدای فراگیر و انواع مکانیسم‌های کنترل بازی .

اگر به دنبال تجربه نهایی بازی هستید، این صندلی به نام امپراطور، نمونه ای عالی از آنچه ممکن است. بدیهی است که چنین صندلی با بودجه یا زیبایی خانه هر کسی تناسب ندارد،

اما برای گیمرهای سخت کوش، این گزینه عالی است.

صندلی های بازی تاریخچه خود را به اوایل دهه 1980 بازمی گرداند. در آن زمان سه اتفاق بسیار جالب در حال رخ دادن بود و همگرایی آنها همان چیزی بود که در نهایت منجر به ایجاد اولین صندلی های بازی شد

انواع صندلی های گیمر

طرز نشستن روی صندلی بازی:

بین پشتی بلند و بالش های تکیه گاه، تقریباً باید این احساس را کنید که مجبور هستید صاف بنشینید.این ممکن است خلاف احساس راحتی شما روی صندلی باشد، اما به شما کمک می‌کند،

تا از یک عمر کمردرد و ایجاد سایر عوارض سلامتی مرتبط با بازی نجات پیدا کنید.

از طرف دیگر، بیشتر صندلی‌های بازی دارای اهرمی هستند که شما را به سمت عقب یا جلو هدایت می‌کند. از این برای دراز کشیدن تا انتها به عقب استفاده کنید تا بتوانید روی صندلی بازی مانند یک تخت کوچک دراز بکشید.

ارتباط صندلی‌های بازی با آناتومی بدن انسان:

صندلی‌هایی که با در نظر گرفتن بازی طراحی شده‌اند، به حمایت از موقعیت‌های پشت، گردن و بازوها کمک می‌کنند، این در صورتی است که این ویژگی را در صندلی‌های غیر گیمری نمیتوانید احساس کنید.

این صندلی‌ها تا حد زیادی به لطف پشتی های بلندیکه دارند روی صندلی های بازی وجود دارد، که در نهایت بهتر از یک صندلی اداری کوتاه از پشت و شانه های شما حمایت می کنند.

در عین حال، بهترین صندلی های بازی باید شما را از افتادن در حالت های بد، با بالش های گردن و کمر بازدارند.

نکته پایانی: مجبور نیستید فکر خود را به یک صندلی ساده محدود کنید، برخی از شرکت ها مبل های مخصوص بازی را نیز مانند این صندلی‌ها می سازند.

شرکت سینما چوب فیدار، بزرگترین ارائه دهنده‌ی تجهیزات سینمایی و اداری در ایران