ویژگی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های میز اداری


ویژگی های یک میز اداری

اگر به دنبال یک میز اداری خوب هستید، باید ملاحظات زیادی را در نظر بگیرید. به هر حال، احتمالاً سال‌های متوالی پشت این میزخواهید نشست.

شما چیزی می خواهید که نه تنها از نظر زیبایی شناسی دلپذیر، بلکه کاربردی نیز باشد. بیایید به برخی از ویژگی هایی که یک میز اداری خوب باید داشته باشد نگاهی بیندازیم.

کابل ها:

کارمندان امروزی باید بتوانند تلفن‌ها، تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها و دسکتاپ‌های خود را در یک مکان وصل کنند. حتی اگر بخواهید نیازهای الکترونیکی خود را محدود کنید،

باز هم حداقل به یک پورت برای سامان دادن سیم‌های اطرافتان نیاز خواهید داشت.بنابراین بهتر است فضای زیادی برای سیم ها وجود داشته باشد تا اینکه اصیا فضای کافی نباشد.

وقتی می‌خواهید یک میز اداری خوب برای نیازهای خود پیدا کنید، مطمئن شوید که دارای پورت‌های سیم است. این پورت ها سوراخ هایی در بالای میز با روکش های پلاستیکی هستند

که به شما امکان می دهند سیم ها و کابل ها را به یک یا چند مکان هدایت کنید. این کار میز شما را مرتب نگه می دارد و در عین حال فضایی برای شارژ چندین دستگاه در اختیار شما قرار می دهد.

 ارتفاع قابل تنظیم:

اکثر میزها از نظر اندازه استاندارد هستند، که اگر قد متوسطی دارید،برای همه میزها عالی هستید. اما اگر کمی بلندتر یا کوتاه‌تر از یک فرد معمولی هستید، میزهای استاندارد با چالش‌های زیادی روبرو هستند.

میزی که اندازه مناسبی ندارد به شما این امکان را نمی دهد که احساس راحتی کنید و در مواقعی که ناراحت هستید نمی توانید به خوبی عملکرد معمولی خود را انجام دهید.

میزهای کامپیوتری با ارتفاع قابل تنظیم بیشتر از همیشه رایج هستند، بنابراین قبل از تصمیم گیری نهایی، مطمئن شوید که همه گزینه های خود را به طور کامل بررسی کنید.

میز کشویی کیبورد:

همانطور که همه ما می دانیم، فضای میز به سرعت ممکن است به هم ریخته شود. وقتی نوبت به کار از روی میز اداری می رسد، هرچه اشیاء کمتری روی میز شما باشد، بهتر است.

یک میز کشویی کیبورد به شما این امکان را می دهد که فضای زیادی را آزاد کنید و همچنین قرار است به راحتی قرار گیرد. وقتی تایپ کردن تمام شد، می توانید به سادگی صفحه کلید را زیر میز قرار دهید.

اگر برای شروع به یک میز کوچکتر نیاز دارید، کشو های صفحه کلید راه خوبی برای آزاد کردن فضا هستند.

ویژگی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های میز اداری

زیبایی شناسی دلپذیر:

ترکیب عملکرد و زیبایی دلپذیر در مبلمان اداری مدرن، آسان تر از همیشه است. میزهای اداری شیشه ای بسیار مدرن و شیک هستند و همچنین سطح خاصی از پیچیدگی را به محل کار شما ارائه می دهند.

اگر از طرفداران زیاد ظاهر «میز کار» نیستید، خرید یک میز تحریر کلاسیک را در نظر بگیرید.

ویژگی هایی که باید در یک میز برای کار در خانه خود جستجو کنید:

با وجود میزهای زیادی که وجود دارد، باید به نکات حائز اهمیت برای میز کار در منزل توجه کنید تا انتخابتان برای شما بهترین کارایی را داشته باشد.

ما در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم تا هنگام انتخاب میز جدید و تغییراتی که ممکن است بتوانید روی میز فعلی خود انجام دهید تا از بهترین تنظیمات ارگونومیک اطمینان حاصل کنید،

راهنمایی می کند. یک چیدمان ارگونومیک خوب باید شما را وادار کند که انتهای کمر خود را به پشتی صندلی بچسبانید، شانه های خود را به پشتی خود متصل کنید و هنگام تایپ و موس، ساعد خود را موازی با زمین نگه دارید.

هنگامی که میز شما خیلی بلند است یا نمی توانید صندلی خود را به اندازه کافی بالا تنظیم کنید، رسیدن به این امر دشوار خواهد بود.

ارتفاع میز:

اکثر میزهای اداری خانگی برای زیبایی شناسی انتخاب می شوند، اما مهم ترین ویژگی میز اداری خانگی این است که به شما امکان می دهد با وضعیت بدنی خوب کار کنید.

بیشتر میزها خیلی بلند هستند و پایین تر تنظیم نمی شوند. وقتی سطح کار شما خیلی بلند است، باعث می‌شود که شانه‌هایتان را بالا بیاورید و از پشتی صندلی‌تان به جلو خم شوید.

این می تواند منجر به ناراحتی و تنش در گردن، قسمت بالایی پشت و شانه های شما شود.

استفاده از صفحه کلید و ماوس بر روی میز بسیار بلند نیز ممکن است منجر به فشرده سازی ناخواسته در قسمت زیرین مچ دست و همچنین وضعیت نامناسب مچ و دست شود.

میز تحریر:

ارتفاع میزهای تحریر ثابت بوده و امکان تغییر پایه ها برای پایین آوردن آن وجود ندارد. کشوی مرکزی فضای پاهای شما را محدود می کند، بنابراین نمی توانید خود را تا ارتفاع مناسب بالا بیاورید.

کشوها همچنین ممکن است با تکیه‌گاه‌های صندلی‌تان تداخل داشته باشند و مانع از قرار گرفتن شما در نزدیکی ایستگاه کاری شوند.

اگر به یک میز با فضای ذخیره سازی داخلی نیاز دارید، مدلی را انتخاب کنید که دارای کشوهایی در کناره باشد. این همچنان فضای زیادی را برای شما باقی می گذارد تا در صورت لزوم صندلی خود را بالا بیاورید.

در این نمونه میزها کشوها تا سطح زمین امتداد می یابند و در صورت زیاد بودن ارتفاع این میز نمی توانید ارتفاع آن را تغییر دهید.

این میز یک ارتفاع ثابت دارد، اما به دلیل اینکه کشوهای کناری تا سطح زمین امتداد نمی‌یابند، می‌توانید قسمت کوچکی از پایه‌ها را بردارید تا میز را به ارتفاع مناسب‌تری پایین بیاورید.

ویژگی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های میز اداری

بهترین میزها:

میزی با پایه های قابل تنظیم ارتفاع بهترین انتخاب است، زیرا این امکان را می دهد که میز بر اساس قد شما تنظیم شود. برخی از میزها دارای مجموعه کوچکی از ارتفاعات از پیش تعیین شده هستند ،

در حالی که برخی دیگر دارای پایه هایی هستند که دامنه وسیعی از ارتفاعات را برای انتخاب ارتفاع مناسب در اختیار شما قرار می دهند.

تغییرات:

اگر قبلاً یک میز جدید خریده‌اید یا قبلاً میز تحریری داشته‌اید که به شما اجازه نمی‌دهد با وضعیت ارگونومیک مناسب بنشینید – در اینجا چند توصیه برای تغییر میز خود به گونه‌ای وجود دارد که مناسب شما باشد.

پایه هایی با ارتفاع ثابت:

اگر میزی دارید که حتی با صندلی قابل تنظیم ارتفاع هنوز برای شما خیلی بلند است، می توانید پایه ها را تغییر دهید. یا می توانید پایه های ارتفاع ثابت را با پایه های قابل تنظیم ارتفاع جایگزین کنید.

اگر ارتفاع میز شما ثابت است اما خیلی کم است، می توانید بلوک هایی را زیر پایه ها اضافه کنید تا میز را بالا بیاورید.

کشو یا قفسه میز:

اگر میز شما دارای یک قفسه یا کشوی مرکزی است، ممکن است بتوانید آن را به یک میز کیبورد تغییر دهید.

می‌توانید جلوی کشو را بردارید و صفحه‌کلید و ماوس خود را روی کشو قرار دهید و یک میز کیبورد کشویی ایجاد کنید.

اگر می‌خواهید میز جدیدی برای دفتر کار خود در نظر بگیرید، دستورالعمل‌های موجود در این مقاله را دنبال کنید تا یک میز متناسب با نیاز خود تهیه کنید.

به یاد داشته باشید هدف اصلی ارگونومی این است که به جای تناسب افراد با کار، کار را با افراد منطبق کنید!

همچنین شما برای مشاهده محصولات اداری می‌توانید از سایت خرید سینما چوب فیدار دیدن فرمایید و تمام ویژگی‌های محصولات را با نیاز خود بررسی کنید.

شرکت سینما چوب فیدار، بزرگترین ارائه دهنده‌ی تجهیزات سینمایی و اداری در ایران