صندلی اداری مناسب افراد با کمر درد


صندلی مناسب افراد با کمر درد

مزایای استفاده از بهترین صندلی برای افرادی که دچارکمر درد هستند یکی از دغدغه‌های بزرگ این افراد است.

همه ما به خوبی می‌دانیم که ساعت های طولانی پشت میزنشستن ، چه در دفترکارمان باشد و چه در خانه، برای بدن ما چه معایبی را در پیش دارد و به مرور زمان باعث فرسایش اعضای بدن میشود.

برای انتخاب ما از بهترین صندلی های اداری ارگونومیک، معیارهای کلیدی وجود دارد که ما در ذهن داریم.پس تنظیم پذیری صندلی و کیفیت ساخت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

از آنجا که بهترین صندلی های ارگونومیک به طور کلی فراتر از بسیاری از بودجه ها هستند، ما مطمئن شده ایم که شامل برخی از گزینه های مقرون به صرفه تر است ،

که هنوز هم ارائه تنظیم پذیری ارگونومیک اساسی را پشتیبانی می‌کند.

بهترین صندلی ارگونومیک برای کمر درد :

با توجه به اینکه بسیاری از ما بیش از نیمی از ساعات بیداری خود را صرف نشستن می کنیم،باید به این موضوع توجه داشته باشیم اگرشما از کمر درد رنج می برید،

صندلی اداری ارگونومیک مناسب می تواند یک پیشنهاد عالی در مدیریت درد شما و تسکین تنش باشد.

واقعیت این است که تقریبا ً هر صندلی اداری ارگونومیک ادعا می کند که به کمر درد کمک می کند، اما این باور درستی نیست.

صندلی اداری با تکیه‌گاه صاف یا خوابیده؟

هنگامی که صحبت از صندلی مناسب برای افراد با کمردرد می‌شود، زاویه پشتی صندلی بسیار مهم است.

صندلی‌های زیادی در بازار وجود دارند که به تقویت وضعیت نشستن خوب کمک می‌کنند، که اینها یا با پشتی 90 درجه مستقیم هستند یا حتی طراحی بدون پشتی مانند توپ یوگا یا صندلی زانو زده دارند.

محققان وضعیت‌های مختلف نشستن را مورد مطالعه قرار دادند و میزان فشاری که هر وضعیت روی دیسک‌های افراد وارد می‌شد را بررسی کردند.

نشستن در وضعیت عمودی 90 درجه (مانند صندلی آشپزخانه یا صندلی اداری غیرقابل تنظیم) تقریباً 40 درصد فشار بیشتری به دیسک ها وارد می کند تا نشستن روی صندلی با پشتی قابل انعطاف در زاویه 110 درجه.

ایستادن کمترین فشار را بر روی مهره‌‌های کمر شما در وضعیت‌های مختلف ایجاد می‌کند، به همین دلیل است که اگر از کمردرد رنج می‌برید، بلند شدن و راه رفتن برای شما ضروری است.

برای افراد مبتلا به کمردرد – شواهد نشان دهنده نشستن در زاویه خمیده‌تر برای کاهش استرس و فشار وارد بر دیسک‌ها هستند که همگی می‌توانند وضعیت شما را تشدید کنند.

با استفاده از اسکن MRI، محققان کانادایی به این نتیجه رسیدند که وضعیت ایده‌آل برای نشستن بیومکانیکی برای کاهش فشار ستون فقرات و ساییدگی دیسک‌ها،

روی صندلی با تکیه‌گاه 135 درجه خمیده و دو پای شما روی زمین است. بر اساس این تحقیقات پیشگامانه، یک صندلی اداری با زاویه‌ تکیه‌گاه انعطاف پذیربسیار قوی باید اولویت اصلی افراد مبتلا به کمردرد باشد.

با توجه به اینکه یک تکیه گاه خمیده 135 درجه برای کمردرد بهترین است، به این دلیل است که یک صندلی با پشتی بلند با یک تکیه گاه خوب حمایت و راحتی بیشتری را در این زاویه ارائه می دهد.

بر اساس این تحلیل‌ها، به نظر ما یک صندلی اداری بلند که پشت و حتی گردن شما را پشتیبانی می‌کند بهتر از صندلی با ارتفاع کم برای افرادی است که از کمردرد رنج می‌برند.

صندلی اداری مناسب افراد با کمر درد

آیا تکیه گاه کمر در صندلی واقعا کمک می کند؟

شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد حمایت کمری، به‌ویژه آنهایی که قابل تنظیم هستند، به کاهش فشار و تسکین کمردرد کمک می‌کنند.

تحقیقات نشان میدهد که توزیع فشار بهینه در صندلی در حالت خوابیده باید در ناحیه کمر و قفسه سینه باشد.

با توجه به این موضوع، یک صندلی با تکیه گاه کمری قابل تنظیم که کمر تکیه به بالشتک می کند، برای راحتی طولانی مدت، به ویژه در حالت خوابیده و برای افرادی که کمردرد یا سیاتیک دارند، حیاتی است.

طبق گفته دانشمندان، افراد مبتلا به سیاتیک – درد کمر و ران به دلیل تحریک عصب سیاتیک – نیز می توانند از صندلی با حمایت خوب کمری بهره مند شوند.

توصیه می‌کنیم به دنبال صندلی‌هایی باشید که پشتیبان قابل تنظیم کمری را ارائه می‌دهند که محل و استحکام آن‌ها قابل تنظیم باشد،

زیرا تیپ بدنی هر فرد متفاوت است و گیر کردن با تکیه‌گاه ثابت کمر می‌تواند بدتر از نداشتن آن باشد.

تحقیقات نشان می‌دهد که بالش‌های پشتی خارجی کمر با طراحی و برش، راحتی را در افراد سالم و کسانی که از کمردرد رنج می‌برند بهبود می‌بخشد. این می تواند گزینه دیگری برای بررسی باشد.

تکیه‌گاه کمر در صندلی‌های اداری به ویژه صندلی‌های قابل تنظیم می‌تواند به افزایش راحتی و کاهش کمردرد کمک کند.

صندلی اداری مناسب افراد با کمر درد

طراحی لبه صندلی:

در نهایت، برای افراد مبتلا به کمردرد ، طراحی لبه صندلی نیز می تواند مهمتر از آن چیزی باشد که فکر می کنید.

برای بسیاری از مبتلایان به کمردرد، درد فقط در ناحیه کمر و مهره‌ها نیست، بلکه می‌تواند به ران‌ها و حتی ساق پا نیز سرایت کند.

به عنوان مثال، افراد مبتلا به سیاتیک را در نظر بگیرید، علامتی که به دلیل فشرده شدن اعصاب نخاعی ایجاد می شود. مبتلایان به سیاتیک اغلب دردی را تجربه می‌کنند که می‌تواند مسیر کل عصب سیاتیک،

از کمر تا ران‌ها و حتی پاها را طی کند.

اگر کمردرد شما تا ران یا پاهای شما گسترش می یابد، یک صندلی اداری با لبه انعطاف پذیر می تواند در کاهش فشار و بهبود گردش خون در آن ناحیه هنگام نشستن بسیار مفید باشد.

در نتیجه، بی حسی و حتی درد در اندام تحتانی شما کمتر است.

برای کاهش فشار ایجاد شده در پشت ران، صندلی را با لبه های انعطاف پذیر انتخاب کنید.

راه حل های دیگر برای کاهش و پیشگیری از کمردرد:

تهیه یک صندلی ارگونومیک خوب تنها بخشی از راه حل برای کاهش یا حتی پیشگیری از کمردرد است. به پیشنهادات کارشناسان و با پشتوانه مطالعات مختلف نگاهی بیندازید.

حرکات کششی و ورزش برای کمردرد:

اگر  از کمردرد رنج می‌برید، حتماً قبل از انجام هر نوع ورزش یا حرکات کششی با پزشک متخصص مشورت کنید.

برای حرکات کششی نیز،می‌توانید با مربی معتبر یوگا، در مورد حرکات یوگا که به کاهش درد کمر و تقویت عضلات پشت و هسته کمک می کند، مشورت کنید.

غذاها و مکمل ها برای کمردرد:

برای کاهش دردی که در قسمت پایین کمر خود احساس می کنید، تقویت استخوان ها و عضلات شکم و پشت می تواند کمک زیادی به شما کند.پس تغذیه مناسب را در نظر بگیرید.

در پایان، در حالی که صندلی های اداری ممکن است به کاهش درد در هنگام نشستن کمک کنند ، هیچ صندلی اداری ارگونومیکی هرگز کمردرد را درمان نکرده است.

توجه به نحوه نشستن، تقویت ماهیچه های کمر و ورزش مناسب، رژیم غذایی سالم، کاهش استرس و خواب کافی از موارد بسیار مهم تری است که پزشکان برای رفع کمردرد در ریشه آن توصیه می کنند.

شرکت سینما چوب فیدار، بزرگترین ارائه دهنده‌ی تجهیزات سینمایی و اداری در ایران