تاثیر نگه داری گیاه در فضای کار


تاثیر نگه داری گیاه در فضای کار

گیاهان اداری:

با افزودن گیاهان اداری به طراحی محل کار خود، محیط کسب و کار خود را با زیبایی طبیعی چند برابر کنید. گیاهان می توانند مزایایی فراتر از زیبایی شناسی ساده به محل کار شما ارائه دهند.

از نظر روانشناسی مردم در فضاهایی که با فضای سبز فراوان تزئین شده اند آرامش بیشتری پیدا می کنند.

مطالعات دانشگاهی در ایالات متحده و اروپا به این نتیجه رسیده است که با حضور گیاهان، کارمندان روزهای کسالت وارکمتری را می گذرانند، استرس کمتری را احساس می کنند و فضای کار خود را مثبت تر می بینند.

در اتاق‌های کنفرانس،که بیشتر حالت رسمی و دلهره‌آور دارد می‌توانید با گیاهان روح تازه‌ای به فضا ببخشید.

حال و هوایهر یک از فضاهای کاری خود را را بهتر کنید، و فضاهای خلوت و میز را با بهترین گیاهان اداری روشن کنید.

از کاکتوس‌ها گرفته تا ،انواع گیاهان می‌توانند هر فضایی را در دفتر شما ایجاد کنند و در عین حال به مشتریان و بازدیدکنندگان نشاط و سرحالی ببخشید.

با کمک انواع گیاهان ساختمان خود را زیبا کنید و کارایی محل کار و روحیه کارکنان را بهبود ببخشید.

چرا به گیاهان اداری نیاز دارید؟

امروزه گیاهان اداری بیشتر بخاطر ظاهر زیبایشان  مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگرچه این یک مزیت واقعی است و سبزی گیاهان می توانند به فضای یک اداره بیافزایند .اما گیاهان نیز فواید فیزیکی دارند.

گیاهان اداری، از جمله گیاهان گلدار و گلدار، اکسیژن را به محیط می‌رسانند و سموم را از هوا پاک می‌کنند. گیاهان اداری می‌توانند سطح سر و صدا را کاهش دهند و به افراد اجازه می‌دهند  کارآمدتر کار کنند.

در نهایت، گیاهان برای نگاه کردن جذاب هستند و طراحی مناسب گیاهان اداری می تواند محیط، لابی، اتاق جلسه یا فضای اداری را ایجاد کند که افراد از بودن در آن لذت ببرندو پس از ترک در مورد آن صحبت کنند.

نگهداری آسان از گیاهان اداری:

یکی از مواردی که باعث می‌شود ادارات و شرکت‌ها تصمیم بگیرند که گیاهان زنده را به عنوان گیاهان اداری نداشته باشند، تعمیر و نگهداری است. آنها نگران آبیاری گیاهان، هرس کردن گیاهان و اطمینان از رشد آنها هستند.

بعضی از گیاهان به کمترین نگهداری نیاز دارند و می توانند در محیط اداری که ممکن است نور، آب و فضا کم است، رشد کنند. برخی از گونه های گیاهان اداری با مراقبت آسان که ما از آن استفاده می کنیم عبارتند از:

تاثیر نگه داری گیاه در فضای کار

فیکوس بنجامین

زامیفولیا 

سانسوریا شمشیری

پتوس

گیاهان اداری کم نور:

یکی دیگر از اجزای کلیدی گیاهان زنده موفق در دفاتر l وضعیت نور است. بسیاری از ادارات و ساختمان های اداری نور کافی برای برخی از گیاهان اداری ندارند.

با این حال، بسیاری از گیاهان بسیار زیبا، سبز و داخلی وجود دارند که می‌توان از آنها به عنوان گیاهان اداری استفاده کرد که به نور کم یا بدون نور نیاز دارند.

گیاهان اداری مناسب برای قسمت های مختلف ساختمان های اداری شما وجود دارد که با نورمستقیم خورشید نیاز دارند، و همچنین بهترین راه حل های بصری مورد نظر شما را ارائه می دهد.

اما گیاهان کم نور را برای مناطق نزدیک آسانسور، فضاهای داخلی و مناطقی که پنجره‌های کمی وجود دارد، ارائه می‌دهند.

گیاهان اداری بزرگ:

لازم نیست جستجوی گیاهان اداری خود را به گیاهان کوچک محدود کنید. گیاهان اداری بزرگ نیز می توانند محیط و جذابیت فضای شما را غنی کنند.

یک گیاه بزرگتر حتی می تواند به ایجاد یک بیانیه بصری جسورانه برای بازدیدکنندگان کمک کند. در اینجا لیستی از گیاهان بزرگی که  در ادارات استفاده می شوند آورده شده است:

تاثیر نگه داری گیاه در فضای کار

فیلودندرون

درختچه فیکوس

نخل راپیس

گل استرلیتزیا پرنده بهشتی

رفلکس دراسنا

نخل کاریوتا

فواید:

قبل از اینکه به گیاهان زیادی بپردازیم که می توانید در فضای کاری خود آنها را داشته باشید، بیایید یک نمای سریع از مزایای وجود گیاهان در محیط کار یا اطراف آن داشته باشیم:

  • گیاهان می توانند به افزایش بهره وری کمک کنند. برای دهه‌ها، تئوری نشان می‌دهد که گیاهان داخلی هوا را با حذف سموم و دی اکسید کربن فیلتر می‌کنند.
  • این منجر به شرایط غنی از اکسیژن بیشتر شد که باعث کاهش استرس و افزایش بهره وری شد.
  • گیاهان می توانند رفاه کارکنان را بهبود بخشند و روزهای بیماری را به حداقل برسانند. چندین مطالعه نشان داده اند که گیاهان داخلی می توانند اثرات مفیدی بر سلامت جسمانی ما داشته باشند.
  • گیاهان خاص خلاقیت و تمرکز را افزایش می دهند. صرف وجود گیاهان در نزدیکی محل کار شما می تواند بهره وری شما را بهبود بخشد، به ویژه اگر در خانه مطالعه یا کار می کنید.

صرفا داشتن یک پس زمینه سبز و طبیعی در محیط کار شما اثر درمانی دارد.

با استفاده از گیاهان می توانید صدای پس زمینه را کاهش دهید. برگ‌های گیاه نویز پس‌زمینه را جذب می‌کنند که آکوستیک فضای شما را بهبود می‌بخشد.

  • ارزش افزودن گیاهان مختلف را برای کمک به ایجاد محیطی آرام‌تر برای زندگی و کار در نظر بگیرید.

      استرس را می توان با استفاده از گیاهان کاهش داد. بر اساس مطالعات، افرادی که زمان بیشتری را در طبیعت می گذرانند، نسبت به افرادی که زمان زیادی را در داخل خانه می گذرانند

  • دیدگاه خوش بینانه تری نسبت به زندگی دارند.
  • گیاهان می توانند خلق و خوی شما را بهبود بخشند. در مطالعات نشان داده شده است که گیاهان به درمان افسردگی کمک می کنند.
  • گیاهان با ارائه انرژی مثبت و افزایش احساس رضایت، حالت ذهنی مثبت تری را ایجاد می کنند.
  • گیاهان فواید بصری دارند. روانشناسان کشف کرده اند که رنگ سبز و وجود گیاهان زنده می تواند باعث ایجاد حس آرامش، شفقت نسبت به دیگران، اشتیاق و خوش بینی شود.

با استفاده از عناصر طبیعی بیشتر در محیط های کاری خود مانند نور طبیعی و گیاهان، عملکرد کلی ذهنی خود را افزایش خواهید داد.

  • نورپردازی. فضاهای زندگی شما باید نور طبیعی کافی برای رشد، رشد و بقای گیاهان ساطع کنند. اکثر گیاهان خانگی در نور طبیعی غیرمستقیم مانند کنار یک پنجره عریض یا درب کشویی رشد می کنند.

اینها تنها تعدادی از راه‌هایی هستند که گیاهان اداری می‌توانند به تنش در محل کار، کارایی، خلاقیت و سلامت کلی تیم شما کمک کنند. شما مجبور نیستید فوراً همه چیز را انجام دهید.

گیاهان برای هر فضای کاری ضروری است، زیرا مزایای فراوانی را ارائه می دهند. چند گیاه با مراقبت آسان را بردارید و از آنجا بسازید.

شروع به جمع آوری طیف وسیعی از گیاهان اداری کنید و تمام راه های زیبایی را که می توانند روز شما را بهبود بخشند کشف کنید.

شرکت سینما چوب فیدار، بزرگترین ارائه دهنده‌ی تجهیزات سینمایی و اداری در ایران