انواع میز تریبون

انواع میز تریبون

تفاوت بین یک تریبون و یک میز سخنرانی:

اگر تا به حال در یک سخنرانی در یک اتاق یا سالن بزرگ شرکت کرده باشید، احتمالا متوجه شده اید که سخنران پشت یک میز چوبی کوچک ایستاده است.

اگر کسی از شما بپرسد که نام میزچیست، احتمالاً پاسخ می دهید “تریبون” … اما آیا واقعاً یک تریبون بود؟

تریبون سکویی است که برای بالا بردن یک فرد طراحی شده است. این به این دلیل است که آنها کمی بالاتر از افراد اطراف خود ایستاده اند.

از گذشته های دور تاکنون استفاده از تریبون اگر چه به شکل های متفاوت به منظور ایراد سخنرانی رواج داشته است. در قدیم مردم بر روی سکویی بلند ایستاده و سخنان خود را با حاضرین در میان می گذاشتند.

در حالی که در گذشته از منبرها یا سکوهای ثابتی استفاده میشد که افراد بالای آن قرار می‌گرفتند و سخنرانی می‌کردند.

یکی از معایبی که این سکوهای سنتی داشت غیر متحرک بودن آن و نداشتن زیبایی بصری آن بوده خوشبختانه پیشرفت در صنعت مبلمان به حدی رسید ،

که سکوهای سیمانی از میان برداشته شده و میز تریبون ساخته شده از موادی نظیر چوب و ام دی اف جایگزین آن شد.

این میزها که عمدتا در همایش ها و سخنرانی ها مورد استفاده قرار می گیرند، علاوه بر دارا بودن ظاهری زیبا و مناسب، قابل حمل و نقل نیز هستند.

از سوی دیگر، یک میز سخنرانی همان چیزی است که اغلب در سالن های سخنرانی یا اتاق های هیئت مدیره پیدا می کنید.

سکوها اساساً میزهایی با قسمت های مایل هستند که نوشته‌های سخنرانی شما را برای افرادی که پشت سرشان ایستاده اند نگه می دارند..

سخنرانی‌های امروزی بسیار مدرن‌تر و کارا تر هستند. طراحی امروزه آنها به گونه‌ایست که شامل ویژگی های تکنولوژیکی مانند میکروفون، کنترل های سمعی و بصری و غیره باشد.

تریبون های قابل تنظیم شامل دو ویژگی :

دستی و اتوماتیک میباشند و سطح پیشخوان را برای شما قابل تنظیم میکند.معمولا ابعاد استاندارد تریبون ها با ارتفاع 120 سانتی متر و 60 سانتی متر عرض آنهاست.

شما می توانید با یک تریبون عملکرد سخنرانی خود را از طرق مختلف افزایش دهید. به عنوان مثال، می‌توانید یک لوگوی منبت کاری شده مربوط به کار و حرفه خود را به روی آن نصب کنید.

یکی از رایج ترین امکان برای میزهای تریبون ارتفاع قابل تنظیم است. این ویژگی این امکان را فراهم می‌کند تا شما به هر ارتفاعی که می‌خواهید مناسب با جلسه و بینندگان آن را تنظیم کنید.

قطعا سخنرانی شما در یک مدرسه(برای دانش آموزان با سنین و قدهای مختلف) ارتفاع تریبون متفاوتی را با یک سخنرانی در سالن همایش برای افراد بزرگسال دارد .

باید به ارتفاع نرمال تریبون ها هم دقت خاصی داشت زیرا بیش از حد بلند بودن آنها هم باعث عدم تمرکز برای بیننده می‌شود.

انواع تریبون ها:

تریبون ارائه:

متریال این نوع معمولا از جنس چوب است و یا اینکه پوشش چوبی دارد. البته در فضاهای مدرن، جنس آن بیشتر از شیشه و اکریلیک است.

معمولا این تریبونها سیستم داخلی برای تقویت صدا دارند، به همین دلیل در عرض بیشتری نیز ساخته می شوند.

این مدل چون محکم ساخته می شود و اکثرا جنس آن از چوب است، پایه قطوری هم دارد تا امکان اجرای سیستم های داخلی در آن باشد.

در صورتی که این سازه به صورت مدرن ساخته شود و تنها قابلیت آن سیستمهای چند رسانه ای برای انتقال تصویر باشد، قطر کمی خواهند داشت.

پیشخوان این نمونه معمولا طولی به اندازه 50 و عرض 35 سانتی متر دارد.

انواع میز تریبون

تریبون اکریلیک:

این جنس از تریبئن ها برای ایجاد جلوه مدرن استفاده می شود. از طرفی معمولا قطر این تریبونها کم است. طراحی تریبون اکریلیک برای ارائه حرفه ای بسیار مناسب است و در حوزه تجاری کاربرد فراوان دارد.

این مدل چون شفاف هستند، هدفشان توجه کامل مخاطبان به ظاهر فرد است به همین دلیل معمولا قفسه و نگهدارنده ندارند. اندازه آنها حدود 60*116*38 است.

انواع میز تریبون

تریبون فلزی:

در این نوع سازه معمولا از قفسه ها و محافظ استفاده می شود به همین علت پایه انها طول و عرض زیادی دارد.

رنگ های متنوع و طراحی های گوناگون میز های تریبون اداری باعث شده است اعتماد به نفس افراد افزایش بیابد.

کسانی که کار می کنند می توانند متناسب با شرایط فضای کاری میزی را انتخاب کنند. که به دکوراسیون محل کارشان بیاید. همچنین به همین صورت، به محیط کارشان گیرایی و زیبایی هایی را بدهند.

شرکت سینما چوب فیدار، بزرگترین ارائه دهنده‌ی تجهیزات سینمایی و اداری در ایران